Jak jest, gdy tego nie widzisz?

Jakość obsługi, zgodność pracy z procedurami, dotrzymanie standardów. 90% gości wraca do obiektu hotelarskiego, który oferuje wysoką jakość obsługi.

Jestem profesjonalnym obserwatorem. Przyjeżdżam jako gość, moim zadaniem jest typowe zachowanie, ale też np. prośba w recepcji o przyniesienie dodatkowej poduszki. Oceniam pracę personelu, różne etapy procesu obsługi, wchodzę w interakcje z pracownikami.

Interesuje mnie i pierwsze wrażenie i umiejętności obsługi. Wiem o co zapytać, poprosić.

Z mojej pracy otrzymasz szczegółowy raport. Z mocnymi i słabymi stronami. Z tym co i dlaczego warto poprawić, a co jest świetne.

Celem jest poprawa satysfakcji twoich gości, twoich klientów. A ponieważ jestem doświadczonym hotelarzem, to wiem jakiego standardu oczekiwać w dwu- a jakiego w czterogwiazdkowym hotelu.

Po zakończeniu, zazwyczaj robię zebranie w celu omówieniu wyników audytu.

Taka prawda

Sam tego nie zbadasz. Nie sprawdzisz jak jest, jak goście widzą, jak odbierają Twój obiekt.

Opinie znajomych, przyjaciół i gości są cenne. Jednak zawsze są jednostronne, no i nie zawsze są wiarygodne i rzetelne. Zazwyczaj nie wynika to ze złej woli, a ze znikomej wiedzy o tym, jak być powinno.

Profesjonalny hotelarz - powie Ci jak jest. I podpowie, jak mogłoby albo jak powinno być.